kod Watykanu - code Vaticano

Bazylika

 • poniedziałek, 08 sierpnia 2016
 • niedziela, 31 lipca 2016
  • Papież Franciszek

   13.03. 2013 -  w Watykanie skończył się karnawał. Papieżem został Franciszek. I rozpoczął pełzającą rewolucję ?

   W pierwotnej wersji herbu Franciszka zmieszczona była gwiazda Pentagram i wyrażała to co napisano w blogu, a więc oznaczone miejsce na ziemi pentagramem ( trzonek klucza - key )

   Język sekretnego bractwa - Franciszek został mianowany kardynałem przez Jana Pawła II w 2001 roku. Wybrany i ogłoszony papieżem 13.03.2013 - o godzinie: 20.13

   W pierwotnej wersji herbu Franciszka zmieszczona była gwiazda Pentagram i wyrażała to co napisano w blogu...cdn...

   Papieskie zawołanie „miserando atque eligendo” oznacza dosłownie „litując się i wybierając go”. Wzięte jest z 21. homilii Bedy Czcigodnego, mówiącej o powołaniu św. Mateusza: „Jezus zobaczył celnika i litując się nad nim wybrał go na apostoła” (Vidit ergo Iesus publicanum et quia miserando atque eligendo vidit, ait illi 'Sequere me'). Centralnym tematem tej homilii jest miłosierdzie Boże - jest ona zawarta w Liturgii Godzin na święto Apostoła Mateusza - w to właśnie święto w 1953 r. Jorge Bergoglio odczuł powołanie do zakonu jezuitów. Słońce z monogramem IHS oznacza Jezusa (jest to także herb jezuitów) - krzyż i znajdujące się pod nim gwoździe to symbole Męki Pańskiej Gwiazda oznacza Maryję, Matkę Chrystusa i Kościoła Kwiat nardu - symbol św. Józefa, namaszczenia. Z szpikanardu wyrabiano olejek - takim olejkiem został namaszczony Jezus w Betanii przez Marię (J 12,1-10)

   4.08.2016 - papież Franciszek nawiedza Asyż - Biskup Asyżu i franciszkanie wyrazili radość z zapowiedzi wizyty Ojca Świętego w mieście patrona jego papieskiego imienia. Odwiedzi on Asyż 4 sierpnia, pielgrzymując do Porcjunkuli z okazji 800-lecia ustanowienia uzyskiwanego w tym miejscu odpustu zupełnego. Przypada ono opatrznościowo w Nadzwyczajnym Roku Świętym Miłosierdzia – podkreślają na swojej stronie internetowej bracia mniejsi z asyskiej bazyliki Matki Bożej Anielskiej, wznoszącej się nad Porcjunkulą. Przypominają też słowa wypowiedziane przez Papieża 28 czerwca b. r.: „Droga duchowa św. Franciszka zaczęła się w kościele św. Damiana, ale prawdziwym miejscem, które ukochał, pulsującym sercem jego zakonu, w którym go założył i w którym oddał swe życie Bogu, była Porcjunkula, «maleńka cząstka», zakątek przy Matce Kościoła. Przy Maryi, którą – ze względu na Jej tak mocną wiarę oraz Jej życie tak całkowicie wyrażające miłość i prowadzone w miłości z Panem – wszystkie pokolenia będą zwać błogosławioną”.

   888

   ( 800 lat - 4.8.16 - przemówienie: 16.16PM )

   Spędził tutaj zaledwie kilka godzin unikając towarzystwa pielgrzymów i wyjechał.....

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   krzychkizier
   Czas publikacji:
   niedziela, 31 lipca 2016 18:49
 • poniedziałek, 26 stycznia 2015
 • wtorek, 19 listopada 2013
  • Key Vaticano

    

   Key

   Watykan posiada rozwiązanie tej zagadki w swoich archiwach Biblioteki. To prowadzi do odblokowania sekretu Świętego Graala. Jeżeli jest to tylko Graal, ale jeżeli nie, to jest kluczem Watykańskim, którego można odczytać, na ziemi i w gwiazdach. W całej okazałości, tutaj na fotce przedstawiona jest tajemnica  ziemskiego i gwiezdnego kodu Watykanu. Na Ziemi na obszarze od bazyliki św. Piotra przez całą  długość drogi La Piazza. Klucz Świętego Piotra, to  klucz na wzór okrągłego uchwytu, aż w dół do jego trzonu,czyli do  Castel Sant Angelo. Twierdza jest gigantyczna  - opleciona Pentagramem. Układ z Watykanem, to gwiezdna mapa, która pokazuje drogę do ważnej gwiazdy, gwiazdy z której przybył San Angelo. Układ na ziemi został zaprojektowany w kształcie klucza. Święty  Piotr  na placu trzyma w jednej ręce srebrny klucz wskazujący na plac, a drugi, złoty wskazujący na niebo, czyli gwiazdy. Christos - święty krzyż wielkiego placu widać dalej,  pokazując drogę do ( Trzech gwiazd pasa Oriona - skierowanych na gwiazdę konstelacji Byka ), a następnie do gigantycznej  gwiazdy umieszczonej nad twierdzą Castel Sant  Angelo. Ta gwiazda, to rozwiązanie Code Vaticano.

   Dwa obeliski zabudowane na terenie Rzymu z rozkazu papieża SykstusaV,oraz Castel Sant Angelo na ziemi są wierzchołkami tego samego trójkąta, co gwiazd na niebie. To niewątpliwie późniejszy masoński trójkąt, którym Masoni operowali przy budowie Waszyngtonu.

   To wszystko można sprawdzic na ziemi na: google maps - zjeżdżając na watykański plac, zobaczysz wyraźnie KEY ! 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   krzychkizier
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 listopada 2013 11:57
 • poniedziałek, 07 listopada 2011
  • ROMA - kod Watykanu

   Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w Rzymie, to sprawdź naocznie, co napisano w tym blogu...

   1 - Niezależnie od tego,co napisano powyżej i poniżej - przyglądnij się dokładnie obiektom sąsiadującym z placem - najlepiej w google- earth - Zainstaluj program i zjedź z podglądem na watykański plac, ale tak , aby widzieć sąsiadujące z placem budowle, a w szczególności Castel St. Angelo. Co widzisz - chyba klucz i dziurę od klucza... A jeśli jesteś bystry i oblatany w satelitarnych mapach, to dojdziesz wizualnie do rozwiązania kodu, ponieważ klucz to wyraźnie pokazuje. Jeżeli masz trudności, to popatrz , look: na załączony poniżej filmik - "St Peter hold Solomon Key"

   2 - Budynek bazyliki, a przede wszystkim, kopuła bierze udział w kodowaniu...Środek kopuły, czyli iglica - obelisk, który postawiono na środku watykańskiego placu z rozkazu papieża Sykstusa V-tego i tarcza wschodzącego słońca na horyzoncie w dniu równonocy, to linia która jednocześnie jest ramieniem krzyża:)

   h

   Twórcy tegoż filmiku zapomnieli jednak, że KLUCZ, KEY - jest nie kompletny...

   Dziś, kiedy operujemy dokładnymi mapami np. Google - Earth nie trudno zobaczyć z bliska watykański plac i rozwiązanie kodu...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   krzychkizier
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 07 listopada 2011 09:51