kod Watykanu - code Vaticano

Wpis

czwartek, 21 stycznia 2010

Obelisk i linie słońca

Plac św. Piotra i obelisk umiejscowiony w środku jest typowym obiektem solarnym ustawionym do linii wschodów i zachodów słońca w dniu równonocy i przesileń. Tajemnicze cienie obelisku pokazują zakodowany krzyż na placu.

Linie wschodzącego słońca w dniu równonocy wyznacza obelisk,  droga wytyczona na wprost (Via della Conciliazione ) i tarcza słońca na horyzoncie

Promienie wschodzącego słońca w dniu równonocy padające na obelisk tworzą z jego drugiej strony smugę cienia, pokazując jedno ramię krzyża zakodowanego na placu.W tym samym dniu o zachodzie słońca, obelisk tworzy smugę cienia pokazującą  drugie ramię krzyża. Dokładnie w południe, cień obelisku pokazuje trzeci element krzyża. Ramie krzyża skierowane jest na fontanne, dokładnie w kierunku północy.Słońce w dniu równonocy zatacza pozorny łuk na niebie wynoszący dokładnie 180 stopni, zakreślając przez cień obelisku identyczny łuk na ziemi.
Jeśli nie wierzysz, to jedź na watykański plac  w dniu równonocy i zobacza, co dzieje się na placu z tajemniczą solarną smugą cienia obelisku !

fontanna BerniniegoW południe cień obelisku skierowany jest na przepiękną fontanne Berniniego, dokładnie wyznaczając kierunek północy ( N ).Zjawisko powyższe powtarza się dwukrotnie w roku, w czasie równonocy wiosennej i jesiennej.

A na ziemi, linie wyznacza: kopuła bazyliki św.Piotra - obelisk - kopuła bazyliki Santa Maria degli Angeli. Bazylika znajduje się dokładnie w odległości 3,3 kilometra od obelisku. Miara tej odległości nie jest przypadkowa (33 ).We wnętrzu bazyliki należy poszukiwac dalszej drogi kodu Watykanu

http://www.youtube.com/watch?v=bw9PJotFj7o

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
krzychkizier
Czas publikacji:
czwartek, 21 stycznia 2010 14:51

Polecane wpisy

Trackback